Keskkonnakompleksload

Koostame keskkonnakompleksloa saamiseks vajalikke taotlusmaterjale.

Keskkonnakompleksluba on dokument, mis annab õiguse suure keskkonnaohuga tööstuslikes tegevusvaldkondades kasutada käitist või selle osa viisil, mis tagab määratud tegevusvaldkonnas või allvaldkondades toimuva tegevuse võimalikult vähese kahjuliku mõju keskkonnale inimese tervisele, heaolule, varale ja kultuuripärandile.

Kompleksloaga sätestatavad nõuded peavad tagama vee, õhu ja pinnase kaitse ning käitises tekkinud jäätmete käitlemise viisil, mis hoiab ära saastuse kandumise ühest keskkonnaelemendist (vesi, õhk, pinnas) teise.

Tööstusheite seadus¹ sätestab tegevusvaldkonnad ning Vabariigi Valitsuse määrus 06.06.2013 nr 89 täpsustab nimetatud valdkondade künnisvõimsused, mille jaoks nõutakse kompleksluba.

Keskkonnakompleksloa taotlusmaterjalide koostamine toimub Keskkonnaministri 19.06.2013 määruse nr 36 „Keskkonnakompleksloa taotluse ja selle lisade vormid ning keskkonnakompleksloa sisu täpsustavad nõuded ja vorm¹“ alusel.

Vee erikasutusloa taotlused

Koostame vee-erikasutuseks vajalikke taotlusmaterjale.

Tulenevalt veeseaduses toodud definitsioonist on vee erikasutusluba kiritõend tegevuse lubamiseks, milles teatatakse tingimused kasutatava vee hulga, suubla ning veekasutusega kaasnevate kohustuste ja piirangute kohta. Veeseaduse¹ § 8 lõikes 2 on toodud tegevused ja olukorrad, mil vee erikasutusloa omamine on kohustuslik.

Veeseaduse § 9 lõike 14 alusel on kehtestatud Keskkonnaministri 26.03.2002 määrus nr 18 “Vee erikasutusloa ja ajutise vee erikasutusloa andmise, muutmise ja kehtetuks tunnistamise kord, loa taotlemiseks vajalike materjalide loetelu ja loa vormid”, milles on ühtlasi ära toodud ka vee erikasutuslubade taotlemiseks vajalikud materjalid. Selle määruse nõuete järgi toimub vee erikasutusloa taotlusmaterjalide koostamine.